Išmaniosios vėjo turbinos

Skaitmeninių sprendimų ir tvarių statybinių medžiagų derinimas duoda realią naudą klientams

Rokas Mulevičius vaikštinėja aplink vėjo turbinos pagrindą. Jis yra daugiau kaip 60 metų patirtį turinčios Lietuvos statybos bendrovės PST - "Panevėžio Statybos Trestas" komercijos direktorius. Ši įmonė garsėja infrastruktūros plėtra ir aplinkos gerinimu Baltijos šalyje. Naujausiame PST projekte buvo 10 vėjo turbinų parko betoninių pagrindų statyba viename iš kaimo vietovių Akmenės rajone. Pagrindai yra nematoma, tačiau labai svarbi kiekvienos turbinos konstrukcijos dalis. 

Išsiskirtinumas tarp konkurentų 

PST ieškojo stipraus partnerio šiam projektui įgyvendinti. Rokui Mulevičiui "Heidelberg Materials Lietuva"iš kitų išsiskyrė novatoriškais sprendimais, derinančiais tvarumą ir skaitmeninimą. Heidelberg Materials pasiūlė mažiau anglies dioksido į aplinką išskiriantį betoną. Be to, "Heidelberg Materials" galėjo iš anksto apskaičiuoti ir sumodeliuoti betono šilumos ir įtrūkimų rizikos parametrus, kad būtų iš anksto užtikrinta betono eksploatacinių savybių kokybė taip sumažintant šio projekto rizika. Lietuvoje nieko panašaus negalėjo pasiūlyti jokia kita įmonė.  

Tvarus ir skaitmeninis sprendimas, davė rezultatų  

"EcoCrete Smart" - taip vadinamas naujas sprendimų rinkinys, kurį "Heidelberg Materials" pasiūlė kaip bandomajį keliose rinkose, įskaitant Lietuvą. EcoCrete yra mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantis betonas, kuris užtikrina iki 20 % mažesnį CO2 išmetimą lyginant su įprastu betonu. Tačiau, aukščiausios eksploatacinės savybės ir ilgaamžiškumas išlieka. "Išmanusis"  taip pat reiškia, kad EcoCrete yra sujungtas su SmartRock jutikliais, skirtais tiksliems betono stiprumo bandymams ir nuotolinei temperatūros stebėsenai realiuoju laiku. Dar vienas projekte naudotas "Išmanusis" sprendimas - skaitmeninio pristatymo planavimo ir nuotolinio kokybės užtikrinimo įrankiai.  

"Naudodami "EcoCrete Smart" galėjome gauti ekonomiškai geresnį pasiūlymą, kuris buvo pasiektas naudojant specialias cemento rūšis. Dėl betono parametrų modeliavimo ir temperatūros stebėjimo realiuoju laiku galėjome stebėti ir kontroliuoti kritines fazes po betono išlpylimo", - sakė Rokas Mulevičius. 

Ateities ir tvarios partnerystės pagrindo sukūrimas  

Iš viso projekto apimtis buvo daugiau kaip 10 000 m3 betono, skirto 10 vėjo turbinų pagrindams. Kad paruoštas betonas būtų pristatytas į statybvietę, netoliese buvo įrengta mobilioji gamykla. Pasirinkus "EcoCrete Smart" ir kartu naudojant mobiliąją gamyklą buvo galima geriau kontroliuoti tiek betono pristatymą, tiek jo kokybę. Suteikiant PST komandai galimybę naudotis šiais naujais sprendimais ir įranga buvo kartu galima mokytis vėjo turbinų statybos, pradedant tiekimo grandine ir baigiant temperatūros kontrole bei izoliavimu po betonavimo.  

Galvodamas apie ateitį, Rokas. Mulevičius sako: "Tvirtai tikime, kad skaitmeninės priemonės ir didesnis dėmesys tvarumui yra kelias į priekį. Todėl skatintume ir kitus priimti protingus sprendimus renkantis tiekėjus".   
 

Parsisiųsti

Projekto profilis  

  • Projektas:  Vėjo jėgainių parkas "Akmenė One 
  • Pagrindinis užsakovas: PST - Panevėžio statybos trestas 
  • Architektai: PEIKKO 
  • Betono gamyba: Heidelberg Materials Lietuva Betonas 
  • Cementas: CEMENTAS: CEM II/A-V 42,5 N NSR LA MH

Akmene windmill.

Akmene windmill.

Akmene windmill.

Windmills.

Mobile plant.

Mobile plant.

Mobile plant.